16 marca 2015

23-03-2015 Wykład Idea i materia. Projekty i realizacje pracownia Architektury Brataniec

Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej serdecznie zaprasza na wykład " Idea i materia. Projekty i realizacje. eM4.Pracownia Architektury. Brataniec"

który wygłoszą architekci Urszula Forczek-Brataniec i Marcin Brataniec

http://www.em4.pl/

 

poniedziałek 23 marca godz. 19:45

Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej

Ul. Nadbystrzycka 40 – aula 430 – nowe skrzydło

 

eM4.Pracownia Architektury. Brataniec ma na swoim koncie wiele wartościowych realizacji o różnej skali i funkcji, większość z nich powstała w mniejszych miejscowościach. Wśród nich są obiekty i przestrzenie publiczne mające znaczący wpływ na jakość przestrzeni w których powstały. Modernizacja przestrzeni publicznych na Starówce w Gorlicach znalazła się w finale konkursu Życie w Architekturze, a także była nowana do Europejskiej Nagrody Miejskich Przestrzeni Publicznych, zaś Plac Targowy w Mszanie Dolnej otrzymał wyróżnienie w konkursie o nagrodę im. Stanisława Witkiewicza i został nominowany do Europejskiej Nagrody Architektonicznej im. Ludwiga Miesa van der Rohe.

Duża część realizacji pracowni jest efektem zwycięstw w konkursach architektonicznych

 

Wykład odbywa się w ramach cyklu „Aktualne problemy w pracy architekta” będącego cześcią projektu "Kwalifikacje dla rynku pracy - Politechnika Lubelska przyjazna dla pracodawcy", Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego