1 kwietnia 2019

Wtorek 2 IV 19:45 William E. Hills z USA - wykład o projektowaniu dla świata przyjaznego osobom starszym

we wtorek 2 kwietnia o godz. 19:45 w auli III (430) na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej wykład "Inclusive design for an age friendly world: Global aging and the new normal" ("Projektowanie dla świata przyjaznego osobom starszym: wydłużanie się życia i  nowe standardy") wygłosi William E. Hills - profesor Coastal Carolina University w USA

 

wtorek 2 kwietnia 2019 godz. 19:45

Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej

Aula III (430, IV piętro, nowe skrzydło)

 

William E. Hills jest profesorem psychologii i byłym dziekanem Wydziału Psychologii na Coastal Carolina University w Conway, w stanie Południowa Karolina w USA https://www.coastal.edu/  Prowadzi tam zajęcia z gerontologii oraz z historii i systemów psychologii. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na gerontologii, jest członkiem Stowarzyszenia na rzecz Gerontologii w Szkolnictwie Wyższym. Obecnie (wiosna 2019) przebywa w ramach stypendium Fulbrighta na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Wielokrotnie publikował i prezentował wyniki swoich prac w różnych krajach.  W 2013 roku nauczał gerontologii przebywając na stypendium Fulbrighta w Rosji. Dwukrotnie (1992 i 2003) przebywał w Polsce w ramach projektu naukowego Fulbright-Hayes. Ostatnio przeprowadził w Rosji badania finansowane z  grantu w ramach programu U.S.-Russia Peer-to-Peer Dialogue. Utrzymuje aktywne, robocze relacje z lekarzem z Moskwy, który świadczy domowe usługi medyczne dla emerytów i osób starszych w Rosji będących ofiarami represji.

 

wykład "Inclusive design for an age friendly world: Global aging and the new normal" ("Projektowanie dla świata przyjaznego osobom starszym: wydłużanie się życia i  nowe standardy")

William E. Hills

wtorek 2 kwietnia 2019 godz. 19:45

Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej

Aula III (430, IV piętro, nowe skrzydło)