4 kwietnia 2019

Środa 10 IV 19:45 Krzysztof Syruć wykład „Od koloru architektury do architektury koloru”

w środę 10 kwietnia o godz. 19:45 w auli III (430) na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej wykład "Od koloru architektury do architektury koloru" wygłosi architekt i artysta Krzysztof Syruć.

Krzysztof Syruć urodzony w 1984 roku w Olsztynie jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Jego projekt dyplomowy dotyczył rozszerzonej rzeczywistości. Jest autorem murali wykonywanych na fasadach budynków http://www.urbanforms.org/fundacja/artysci/proembrion/, malowideł na fasadach renowowanych kamienic na terenie Głównego Miasta w Gdańsku https://www.fasadyodnowa.pl/en/implementations/szeroka-19-en/, motywu graficznego ażurowych fasad stacji Pomorskiej Kolei Metropolitarnej, projektów wystaw, obrazów, a także malowideł stanowiących elementy wystroju wnętrz. Tworzy także kompozycje fraktalne.
Od 12 roku życia wykonywał graffiti. Jako twórca występuje też pod pseudonimem Proembrion. Był także tutorem na warsztatach Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Studentów Architektury OSSA.
W 2015 roku miał w Lublinie wystawę indywidualną w Brain Damage Gallery
http://syruc.pl

wykład "Od koloru architektury do architektury koloru"
Krzysztof Syruć aka Proembrion
środa 10 kwietnia 2019 godz. 19:45
Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej
ul. Nadbystrzycka 40
aula III (430, IV piętro)