Podsumowanie po spacerach:
W trakcie obu spacerów osoby uczestniczące miały okazję zobaczyć teren LZT “od środka” zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Podczas obu przechadzek mieliśmy możliwość porozmawiać o przestrzeni objętej konkursem i tej przylegającej. W trakcie spacerowych rozmów ustaliliśmy kilka rzeczy które mogą zostać, oraz te które muszą zostać dodane w Waszych projektach.
To co musi zostać uwzględnione w Waszych Pracach to zachowanie możliwości doświetlenia poziomu -1 budynku oznaczonego w Załączniku nr1 “Zakres opracowania” jako B3. Dodatkowy załącznik Z12 w postaci przekroju zamieszczony został w zakładce “Załączniki”, kształt studni doświetlających znajdziecie w modelu SKP terenu.
To co może zostać uwzględnione w Waszych pracach, ale nie jest to obligatoryjne I jeśli będzie kolidować z waszym zamysłem może zostać pominięte:
- Szyldy – docelowo LZT będzie dążyć do ujednolicenia, podążającego za obecnym szyldem restauracji Willa Win (zdjęcie poniżej)
jednakże, jeśli koncepcja będzie zakładać inną identyfikację niż widoczna poniżej, na potrzeby opracowania może zostać zaproponowana inna, spójna z koncepcją.
- Kolorystyka – dominującymi będą błękit I kolor ceglany, ale pamiętajcie że mamy też fuksjową fontannę więc kolory dobierajcie według Waszego uznania
- Starocie i artefakty – to co znajdziemy na terenie LZT lubimy wykorzystać ponownie i odnowić, więc jeśli uznacie że coś co widzicie na zdjęciach jest warte zachowania lub wykorzystania to śmiało uwzględniajcie to w projekcie
- Połączenie przestrzeni A i B – zależy nam na wprowadzeniu elementu lub elementów zachęcających do eksplorowania przestrzeni parkowej która z poziomu B może się wydawać się mała, a tak naprawdę to kawał zieleni, więc jeśli macie szalony pomysł jak pokierować przyszłych użytkowników przestrzeni ciut wyżej na spacer wśród drzew to nie bójcie się go pokazać
- Druga fontanna – jeśli Wam to umknęło na zdjęciach, to w obszarze A za budynkiem B8 znajduje się druga fontanna. Możecie z nią zrobić wszystko od uruchomienia do zasypania. Jest identyczna jak ta niżej, która znajduje się na terenie nie objętym Konkursem.
Odpowiedzi na pytania:
- Czy jest możliwość obejrzenia terenu LZT poza terminami spacerów?
Odpowiedź: tak, możecie zrobić sobie samotny spacer po całym terenie objętym opracowaniem, W dowolny dzień do godziny 22 (potem brama może być zamknięta)
- Czy możemy zwiększyć ilość osób w zespołach projektowych?
Odpowiedź: tak, ostatecznie dopuszczalna ilość osób wchodzących w skład zespołu projektowego to 5 osób
- Czy absolwent z rocznika 2023 może brać udział w Konkursie?
Odpowiedź: tak może, jednak warunkiem aby takie osoby mogły wziąć udział w Konkursie jest udział w ramach zespołu projektowego w którego skład musi wchodzić minimum jeden student będący w trakcie studiów lub student kończący studia w bieżącycm roku akademickim (23/24), oraz ilość absolwentów będących członkami zespołu nie może być większa niż jeden absolwent na Zespół.
- Czy osoby studiujące za granicą mogą brać udział w konkursie?
Odpowiedź: Tak, pod warunkiem że są to studia odbywające się na kierunkach określonych przez Regulamin (inżynierskie lub magisterskie), oraz że praca konkursowa będzie wykonana w języku polskim.
- Do kiedy można zgłaszać chęć udziału w Konkursie?
Odpowiedź: do 16.08.2024, dzień złożenia pracy konkursowej jest dniem zgłoszenia udziału w Konkursie.
- Czy można wykorzystywać zdjęcia terenu opracowania, zamieszczonych w załącznikach konkursu. Czy można je wykorzystać na planszach np jak tło wizualizacji?
Odpowiedź: Tak, można wykorzstywać zdjęcia zamieszczone w załącznikach na potrzeby opracowania plansz konkursowych
- Czy można usunąć niektóre drzewa, zaplanować ich przesadzenie, lub nasadzenia zamienne?
Odpowiedź: Dopuszczamy taką możliwość, jeśli takie działanie będzie wynikać z założeń koncepcji i będzie ono właściwie uargumentowane.
- Czy obszar opracowania konkursu obejmuje projekt fasad budynków przy granicy opracowania?
Odpowiedź: Główny układ kompozycyjny elewacji znajdujących się w granicy obszarów opracowania nie podlega zmianom, wszelkie dodatki typu zadaszenia, instalacje, murale itp będące dodatkami do istniejącej elewacji są jak najbardziej dopuszczalne. W przypadku przekrojów i widoków które obejmują swoim widokiem elewacje należy wszelkie dodane elementy pokazać w sposób wyraźny.
- Forma oddania - czy dopuszczalne jest podklejenie plansz paskami pianki?
Odpowiedź: Nie, plansze muszą być podklejane na pełnym arkuszu.
- Jaki ma być rozmiar kontenerów gastronomicznych w strefie A - standardowe 3x2,24, 6x2,4 czy też jakieś inne?
Odpowiedź: Kwestia pozostaje do decyzji Autorów opracowania
- Orientacyjna, preferowana liczba miejsc postojowych - opis mówi o "możliwie jak największej" ich liczbie, ale może istnieją jakieś oczekiwania Inwestorów?
Odpowiedź: Ilość miejsc i sposób rozwiązania przestrzeni pozostaje do decyzji Autorów opracowania, głównym założeniem jest aby opracowany obszar spełniał założenia przestrzeni wielofunkcyjnej, w założeniach woonerfu, pozwalającą na organizację wydarzeń o zróżnicowanym charakterze.
- Chciałabym wziąć udział w konkursie na koncepcję Nowych Tytoni. Zastanawia mnie kwestia pozyskania kodu identyfikacyjnego, w jaki sposób mogę otrzymać taki kod?
Odpowiedź: Kod wymyślacie Państwo sami, jeśli jakieś kody będą się powtarzać, otrzymacie Państwo informację zwrotną drogą mailową o nadaniu kodu zamiennego. W takiej stytuacji kod na planszy zostanie skreślony i wpisany przez Sekretarza Konkursu kod zamienny.