Kandydaci z niepełnosprawnością, tak jak wszystkie inne osoby ubiegające się o przyjęcie na studia w Politechnice Lubelskiej, rejestrują się w systemie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów (ERK), pod adresem: https://ehms.pollub.pl/e-rekrutacja/standard/ oraz wnoszą opłatę rekrutacyjną za zapis/zapisy na kierunek/kierunki bądź specjalność/specjalności odrębnie w ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.
Kandydaci na studia, którzy potrzebują wsparcia w zakresie wyrównywania szans przy egzaminach wstępnych lub przy rejestracji elektronicznej powinny zgłosić to do Komisji Rekrutacyjnej lub Pełnomocnika ds. Osób Niepełnosprawnych. Kandydaci z niepełnosprawnościami mogą ubiegać się o formy egzaminów zaadaptowane do potrzeb wynikających z niepełnosprawności. Forma egzaminu ustalana jest z wydziałową komisją rekrutacyjną nie później niż 14 dni przed datą egzaminu.
Uczelnia zapewnia kandydatom dostępność architektoniczną. Budynki należące do Politechniki Lubelskiej są w głównej mierze dostosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dla osób z niepełnosprawnością ruchową wyznaczone są i czytelnie oznakowane miejsca dla ich samochodów. Obszar w otoczeniu budynków jest w znacznej mierze dostosowany do poruszania się takich osób (bez różnic wysokościowych i wszelkiego rodzaju przeszkód terenowych). W przypadkach gdy niemożliwy jest dostęp, wsparcia udzielają pracownicy obsługi budynku. W wielu budynkach znajdują się windy lub rampy. Dostęp do wszystkich kondygnacji odbywa się bez przeszkód w niemal wszystkich budynkach. W budynkach na każdym z pięter znajdują się toalety i łazienki dostosowane do potrzeb osób na wózkach inwalidzkich.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17