Już 28 kwietnia 2025 o godzinie 16:15 w Auli AIII odbędzie się drugi wykład prowadzony przez dr inż. Teresę Taczanowską – wybitną specjalistkę w dziedzinie budownictwa prefabrykowanego. Temat spotkania: Systemy wielkiej płyty wokół nas – jak powstawały lubelskie osiedla. Dowiesz się, jakie systemy wielkiej płyty stosowano w naszej okolicy, jak przebiegała ich realizacja i jakie znaczenie mają dla dzisiejszego krajobrazu miasta.
W poniedziałek 7 kwietnia 2025 o godz. 16:15 w Auli AIII Wydziału Budownictwa i Architektury odbędzie się wykład dr inż. Teresy Taczanowskiej poświęcony historii i kulisom projektowania budownictwa wielkopłytowego. To wyjątkowa okazja, by posłuchać specjalistki, która uczestniczyła w tworzeniu systemów takich jak Wrocławska Wielka Płyta i W-70, a także prowadziła badania nad ich montażem i dokładnością wykonania.
18 listopada 2024
dr hab. inż. Magdalena Rogalska i dr hab. inż Piotr Jaśkowski uzyskali nominacje na członków Sekcji IPB KILIW PAN w kadencji 2024-2027.
W 2024 roku Katedra powiększyła się o Zespół Geometrii i Grafiki Inzynierskiej
25 czerwca 2024
Pięcioro pracowników Politechniki Lubelskiej otrzymało stypendia ministra nauki przyznawane dla wybitnych młodych naukowców. W konkursie udział wzięło aż 1708 osób z całej Polski. Wśród stypendystów z Politechniki Lubelskiej znalazł się dr inż. Michał Tomczak z Katedry Inżynierii Procesów Budowlanych WBiA, który zajmuje się wspomaganiem zarządzania budowlanym procesem inwestycyjnym z wykorzystaniem narzędzi sztucznej inteligencji, takich jak algorytmy metaheurystyczne czy rozmyte systemy decyzyjne. Jest autorem bądź współautorem ponad 30 publikacji naukowych.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17