Materiały geodezyjne i kartograficzne dla studentów WBIA

Materiały geodezyjne i kartograficzne dla studentów WBiA

UDOSTĘPNIENIE MATERIAŁÓW POWIATOWEGO ZASOBU GEODEZYJNEGO I KARTOGRAFICZNEGO
  1. mapa zasadnicza, mapa ewidencji gruntów i budynków w postaci elektronicznej (Formularz P + P1)
  2. zbiór danych bazy danych EGIB w postaci elektronicznej (Formularz P + P2)
  3. zbiór danych GESUT w postaci elektronicznej (Formularz P + P3)
  4. zbiór danych BDOT500 w postaci elektronicznej (Formularz P + P4)
MIEJSCE

Wypełnione dokumenty należy przedłożyć w odpowiednim starostwie powiatowym albo urzędzie miasta na prawach powiatu w Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej (ODGiK) zgodnie z położeniem terenu, którego mają dotyczyć udostępnione materiały zasobu geodezyjnego i kartograficznego. 

WYMAGANE DOKUMENTY

ODGiK
Wypełniony formularz wniosku o udostępnienie materiałów powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (formularz P wraz
z właściwym załącznikiem P1-P4).
Wniosek o udostępnienie materiałów zasobu geodezyjnego i kartograficznego powinien być podpisany przez osobę upoważnioną do składania oświadczenia woli w sprawach będących przedmiotem wniosku, czyli przez dziekana Wydziału Budownictwa i Architektury.
W przypadku niestandardowego zamówienia należy dołączyć załącznik graficzny określający zamawiany obszar, który także powiniem być podpisany przez dziekana. 

WBiA
Przed złożeniem wniosku w ODGiK należy przedłożyć w Wydziałe Budownictwa i Architektury oświadczenie o wykorzystaniu udostepnianych materiałów geodezyjnych i kartograficznych tylko na cele edukacyjne. W oświadczeniu należy opisać cel edukacyjny wraz z podaniem osoby z Wydziału, z którą związany jest ten cel.

Po uzyskaniu materiałów zasobu geodezyjnego i kartograficznego należy przekazać otrzymane dokumenty (Licencja na udostępnione materiały oraz Dokument Obliczenia Opłaty (DOO)) do Wydziału Budownictwa i Architektury.

OPŁATY

Zgodnie z ustawą – Prawo geodezyjne i kartograficzne.

4a. Nieodpłatne zbiory danych w postaci elektronicznej udostępnia się zgodnie z art. 40a ust. 2 ustawy:

  • w celu edukacyjnym:
    – jednostkom organizacyjnym wchodzącym w skład systemu oświaty, o którym mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe
    – uczelniom w rozumieniu ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
    – podmiotom, o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego
    i o wolontariacie,
  • w celu prowadzenia badań naukowych oraz prac rozwojowych:
    – podmiotom, o których mowa w art. 7 ust. 1 pkt 1, 2 i 4–7 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, oraz innym podmiotom posiadającym siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, będącym organizacjami prowadzącymi badania i upowszechniającymi wiedzę w rozumieniu art. 2 pkt 83 rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu
    (Dz. Urz. UE L 187 z 26.06.2014, str. 1, z późn. zm.),

TERMINY

Czas oczekiwania zależy między innymi od tego, ile czasu urząd potrzebuje na to, aby przygotować materiały.

Czas uzyskania materiałów powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego na cele edukacyjne jest znacząco wydłużony względem materiałów udostępnianych na inne cele.

Terminy te nie są określone prawnie i są odmienne dla każdego Ośrodka Dokumentacji Gedeozyjnej i Kartograficznej (mogą wahać się od kilku dni roboczych do nawet kilkudziesięciu dni roboczych).

FORMULARZE

P - Wniosek o udostępnienie materiałów pzgik

P1 - szczegóły wniosku o udostępnienie mapy zasadniczej lub mapy ewidencji gruntów i budynków (w postaci elektronicznej)
P2 - szczegóły wniosku o udostępnienie zbioru danych bazy danych ewidencji gruntów i budynków (EGiB) (w postaci elektronicznej)
P3 - szczegóły wniosku o udostępnienie zbioru danych bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (GESUT) (w postaci elektronicznej)
P4 - szczegóły wniosku o udostępnienie zbioru danych bazy danych obiektów topograficznych o szczegółowości zapewniającej tworzenie standardowych opracowań kartograficznych w skalach 1:500 - 1:5000 (BDOT500) (w postaci elektronicznej)

Oświadczenie studenta

Przykłady wypełnienia:
Mapa zasadnicza (Formularz P + P1)
Baza EGiB (P + P2)
Baza GESUT i BDOT500 (P + P3 + P4)

Oświadczenie studenta

Opracował: mgr inż. Bartosz Kubicki

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17