Katedra Konserwacji Zabytków to jednostka prowadząca na szeroką skalę dydaktykę oraz działalność naukową. Pracownicy jednostki wyspecjalizowali się pod kątem tradycyjnych obiektów istniejących, w tym również obiektów zabytkowych. Katedra aktywnie uczestniczy w badaniach, grantach i projektach naukowych. Kadra KKZ to zespół profesjonalistów, złożony z aktywnych zawodowo inżynierów budownictwa, architektów i specjalistów w dziedzinie konserwacji zabytków. Łącząc różne umiejętności i doświadczenia, tworzy zespół interdyscyplinarny.

Absolwenci Katedry otrzymują przygotowanie w dziedzinie budownictwa i architektury ze szczególnym uwzględnieniem pracy przy obiektach zabytkowych. Studia obejmują aspekty teoretyczne i praktyczne prac remontowych w tradycyjnych budynkach mieszkalnych i prac konserwatorskich w obiektach zabytkowych. Prowadzą do zdobycia wiedzy umożliwiającej projektowanie i kierowanie robotami remontowymi/modernizacyjnymi z uwzględnieniem wymogów estetycznych i wytycznych konserwatorskich przy obiektach zabytkowych i w strefie ochrony konserwatorskiej. Studenci poznają zasady prawidłowej eksploatacji budownictwa mieszkaniowego oraz specyfikę eksploatacji i renowacji obiektów zabytkowych. Absolwenci mogą być zatrudniani w administracji samorządowej, w służbach inwestycyjnych obiektów zabytkowych i nadzorze budowlanym. Po odbyciu odpowiedniej praktyki zawodowej (tak jak po wszystkich specjalnościach na kierunku Budownictwo) mogą uzyskać uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń.


Więcej informacji o działalności katedry na stronie ⇒ http://zabytki.lublin.pl

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17