Koło Naukowe Technologii Budownictwa „AEDIFICATIO”
Katedra Inżynierii Procesów Budowlanych
opiekun koła: mgr inż. Michał Tomczak
kontakt: m.tomczak@pollub.pl, tel.( 81) 5384441
23 maja 2024 Concretne wyzwanie Vol. 6 - dzień wykonania próbek!
25 kwietnia 2025 Zajęcia praktyczne na budowie budynków komunalnych przy ul. Królowej Bony w Lublinie.
Studenci kierunku Budownictwo wzięli udział w zajęciach praktycznych na placu budowy trzech budynków komunalnych realizowanych przy ul. Królowej Bony w Lublinie. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach Sieci Politechnicznej Via Carpatia im. Lecha Kaczyńskiego, dzięki uprzejmości firmy EDACH sp. z o.o. W trakcie zajęć studenci mieli możliwość zapoznania się z organizacją robót i rozwiązaniami technologicznymina nowoczesnym placu budowy, oraz pod nadzorem wykwalifikowanych majstrów, przećwiczyli montaż zbrojenia.
Serdecznie dziękujemy firmie EDACH sp. z o.o., a w szczególności:
Dyrektorowi, Panu Michałowi Grelakowi, Kierownikom Robót: Panom Damianowi Wyroślakowi oraz Łukaszowi Buczkowskiemu, a także Panom Kazimierzowi i Grzegorzowi za zaangażowanie, przekazaną wiedzę oraz życzliwe przyjęcie studentów.
12 marca 2025 Wizyta studentów budownictwa na budowie młyna zbożowego w Krupcu
Studenci kierunku Budownictwo wraz z dr. inż. Michałem Tomczakiem odbyli wizytę studyjną na budowie młyna zbożowego w miejscowości Krupiec. W trakcie wyjazdu uczestnicy mieli okazję zapoznać się z technologią dekowań ślizgowych przy wznoszeniu obiektu o unikalnym charakterze – rzadko spotykanego we współczesnym budownictwie. Była to cenna okazja do poszerzenia wiedzy praktycznej oraz obserwacji specyfiki realizacji inwestycji przemysłowej. Wizyta została zorganizowana przez Państwową Inspekcję Pracy, Oddział w Chełmie, za co serdecznie dziękujemy Kierownikowi Panu Wojciechowi Dziedzicowi za zaangażowanie i wsparcie merytoryczne.
18 grudnia 2024 Konkurs „Fundamenty wiedzy” zorganizowany przez KN Aedificatio
Koło Naukowe Aedificatio zorganizowało konkurs pt. „Fundamenty wiedzy”, skierowany do studentów Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Celem wydarzenia było sprawdzenie wiedzy z zakresu budownictwa ogólnego, technologii i organizacji robót budowlanych w formie quizu oraz zadań praktycznych. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników, a najlepsze drużyny zostały nagrodzone upominkami ufundowanymi przez partnerów wydarzenia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
13 listopada 2024 Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich PL
Jak co roku, studenci Koła Naukowego Aedificatio wzięli udział w Targach Kół Naukowych, które odbyły się na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Podczas wydarzenia członkowie koła zaprezentowali swoją działalność, realizowane projekty oraz zachęcali studentów do aktywnego włączania się w pracę koła. Stoisko Aedificatio cieszyło się dużym zainteresowaniem, a udział w targach był doskonałą okazją do promocji inicjatyw naukowych i integracji środowiska studenckiego WBiA. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym oraz zaangażowanym w organizację wydarzenia.
6 listopada 2024 Wycieczka na budowę
Członkowie Koła Naukowego Aedificatio odbyli wizytę studyjną na budowie zespołu budynków mieszkalnych przy ul. Krochmalnej w Lublinie. Podczas wyjścia studenci mieli okazję zapoznać się z etapami realizacji inwestycji mieszkaniowej, stosowanymi technologiami budowlanymi oraz organizacją prac na placu budowy. Była to cenna okazja do skonfrontowania wiedzy teoretycznej z praktyką i obserwacji, jak przebiega proces realizacji nowoczesnych obiektów mieszkalnych w warunkach miejskich. Dziękujemy wykonawcy inwestycji za umożliwienie wizyty i przekazaną wiedzę!
15 czerwca 2024 Rozstrzygnięcie konkursu Concretne Wyzwanie vol. 5 Ślad węglowy
W dniach 28–29 maja 2024 r. Koło Naukowe Aedificatio TOB zorganizowało, po przerwie, piątą edycję konkursu „Concretne Wyzwanie” pod hasłem „Ślad węglowy”. Wydarzenie odbyło się na terenie Laboratorium Budownictwa Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Celem konkursu było zaprojektowanie mieszanki betonowej o jak najlepszych parametrach wytrzymałościowych, przy jednoczesnym zminimalizowaniu śladu węglowego. 28 maja uczestnicy własnoręcznie przygotowali próbki betonu, a 29 maja najwytrwalsi studenci dokonali ich rozformowania i umieszczenia w komorach do pielęgnacji.
Tytuł najtwardszego i najmniej emisyjnego betonu w Polsce zdobyła drużyna CarbonQueens z Politechniki Warszawskiej. Drugie miejsce zajęła również reprezentacja tej uczelni – zespół ŚladZerowy. Na trzecim miejscu uplasowali się gospodarze – drużyna Giorgio Betoniks z Politechniki Lubelskiej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania, kreatywności oraz dążenia do zrównoważonych rozwiązań w technologii betonu!
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17