Naturalne kruszywa i zmielony na granulat stary asfalt. Z tej mieszanki można przyrządzić długowieczną nawierzchnię drogową. Naukowcy naszej katedry pracują nad taką alternatywą. O potencjale zeolitu opowiada Adrianna Borowicz reporterka Programu Czysta Polska Polsat News. W reportażu wzięli (...)
Asystent z naszej katedry Bartosz Kubicki otrzymał zaproszenia na wywiad do Radia Złote Przeboje w ramach jego tematu na Lubelski Festiwal Nauki. Tytuł projektu, który wzbudził zainteresowanie był: „Analiza zagospodarowania miasta Lublin z wykorzystaniem Geoportali”. Poniżej przedstawiony jest (...)
„W uznaniu za cenny wkład w rozwój i promocję nauki oraz upowszechnienie osiągnięć naukowo-technologicznych lubelskiego środowiska akademickiego, z podziękowaniem za wieloletnią aktywność integrującą społeczność uniwersytecką z mieszkańcami i samorządem a także pełną pasji i zaangażowania (...)
Uroczysta Inauguracja na Wydziale Budownictwa i Architektury w 2024/2025, odbędzie się 4 października 2024 roku o godzinie 11:00 Aula III, Wykład inauguracyjny poprowadzi dr hab. inż Maciej Szeląg "Nowoczesne kompozyty cementowe. Innowacje, które rewolucjonizują budownictwo i (...)
Kierownik katedry prof. Wojciech Franus ponownie znalazł się w prestiżowym zestawieniu World’s Top 2% Scientists 2024 przygotowanym przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem naukowym Elsevier. Ranking ten wskazuje najczęściej cytowanych naukowców, na których znajduje się (...)
Kierownik Katedry Profesor Wojciech Franus znalazł się w zespole doradców w Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zespół ten składa się z 32 przedstawicieli środowiska akademickiego i naukowego.– To dla mnie zaszczyt i jednocześnie wielkie zobowiązanie. Jestem przekonany, że dzięki naszej (...)
Projekt finansowany w ramach konkursu Proof of Concept (PoC FENG) organizowanego przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej „Przygotowanie do wdrożenia w przemysłowej produkcji ekologicznych mieszanek mineralno-asfaltowych w technologii asfaltu spienionego” zaangażowani będą pracownicy Naszej (...)
8 Marca 2024, dr inż. Agnieszka Woszuk uczestniczyła w międzyuczelnianej debacie poświęconej różnym aspektom aktywności badawczej kobiet. Dyskusja dotyczyła aktywności kobiet w nauce oraz kluczowych czynnikach decydujących o sukcesie w działalności badawczej. Uczestniczkami spotkania były Panie (...)
XV seminarium techniczne Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP w Białowieży, które odbyło się w dniach 07-09.02.2024 było okazją do zaprezentowania wyników projektu ISKRA pt. „Kompozyty mineralne jako składnik trwałych, bezpiecznych nawierzchni asfaltowych redukujących ujemny (...)
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17