Studenci Politechniki Lubelskiej w konkursie "Wybudujemy Wieżę" SGGW 2024

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniach 17-18 kwietnia 2024 roku 3 zespoły z Politechniki Lubelskiej brały udział w Konkursie „Wybudujemy Wieżę” organizowanym przez SGGW w Warszawie. Łączna liczba rywalizujących drużyn wynosiła 15 i były to drużyny między innymi z SGGW, Politechniki Warszawskiej, czy Politechniki Lubelskiej.  

Konkurs polegał na zaprojektowaniu, a następnie własnoręcznym wykonaniu wieży z drewna balsowego, która następnie była niszczona poprzez ściskanie na maszynie wytrzymałościowej. Celem było osiągnięcie jak najwyższego współczynnika wytrzymałości w stosunku do masy konstrukcji. 

Przygotowanie oraz wyjazd na Konkurs zostały przeprowadzone przy współpracy dwóch Kół Naukowych działających na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Przygotowanie merytoryczne odbyło się w ramach Koła Naukowego Mechaniki Budowli i Metod Komputerowych pod opieką dr inż. Bartosza Kaweckiego, natomiast możliwość wyjazdu na Konkurs została zapewniona w ramach Koła Naukowego Technologii Budownictwa Aedificatio pod opieką dr inż. Michała Tomczaka. 

Zespoły z Politechniki Lubelskiej (o nazwach i składach podanych poniżej) zajęły następujące, wysokie miejsca w czołówce Konkursu: 

  • 3 miejsce – Wynik: 2; Zespół „Majstry” w składzie: Michał Trąbka, Katarzyna Tomczyk, Mateusz Wojciechowski
  • 3 miejsce – Wynik: 8; Zespół „Dzieci Balsy” w składzie: Daniel Zychora, Julia Telebska, Krzysztof Ujma
  • 5 miejsce – Wynik:3; Zespół „Drewniaki” w składzie: Michał Fornal, Klaudia Tomasiewicz, Bartłomiej Talacha
  • „Konkurs na najładniejszą wieżę” – Zespół „Majstry” w składzie jak powyżej

Gratulujemy, dziękujemy za zaangażowanie oraz życzymy wysokich wyników w kolejnych konkursach!

Zachęcamy również innych studentów do podobnej aktywności. Koło Naukowe MBiMK jest otwarte na pomoc w realizacji wszystkich ciekawych pomysłów. Strona internetowa Koła: https://knmbimk.pollub.pl/

Galeria zdjęć

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17