8.12.2016 -Wykład gościnny dr. hab. inż. Andrzej Szaraty pt. „Kierunki rozwoju systemu transportowego w obszarach zurbanizowanych”

06.12.2016
Dr hab. inż. Andrzej SZARATA, prof. PK
Informacje ogólne:

Absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach (1999), specjalista w zakresie analiz efektywności funkcjonalnej rozbudowy infrastruktury transportowej, ze szczególnym uwzględnieniem modernizacji linii kolejowych i układu drogowego. W 2011 r. został powołany w skład Rady Programowej ds. Rozwoju Systemu Transportowego Miasta Krakowa, działającej przy Prezydencie Miasta. Od 2015 r. jest członkiem Komisji Budownictwa Oddziału PAN w Krakowie.

Działalność naukowa i dydaktyczna:

Ma w swoim dorobku ponad 80 publikacji naukowych i jedną monografię. Jest autorem lub współautorem ponad 140 prac projektowych oraz był zaangażowany w wiele projektów finansowanych przez Unię Europejską, m.in. Civitas Caravel, MAX, Tracit, Posmetrans, GSP i inne. Działa aktywnie w obszarze transportu jest ekspertem Komisji Europejskiej oraz konsultantem wielu projektów realizowanych przez samorządy lokalne. Został wyróżniony Honorową i Złotą Odznaką Politechniki Krakowskiej oraz trzykrotnie nagrodą Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji (Ernest 2011, 2013 i 2014).

Szanowni Państwo,

Koło Naukowe Drogowców i Mostowców wraz z Katedrą Dróg i Mostów Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej w ramach projektu pn. „700 lat dróg i mostów w Lublinie” organizuje cykl wykładów gościnnych specjalistów w zakresie dróg i mostów. Celem wykładów jest poszerzenie i wskazanie nowych horyzontów i zagadnień związanych z drogami i mostami.

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wykład gościnny pt. „Kierunki rozwoju systemu transportowego w obszarach zurbanizowanych”, który odbędzie się w dniu 8 grudnia 2016 r. na Wydziale Budownictwa i Architektury w Auli III, o godz. 18:00.

Wykład wygłosi Pan dr hab. inż. Andrzej Szarata, profesor Politechniki Krakowskiej.     

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17